Príbehy mojich klientov adresované tebe

Zaujíma ťa, prečo v mojom doprovode absolvovali klienti tento úspešný program? Z akých dôvodov ho uprednostnili pred nespočetným množstvom diét nachádzajúcich sa na trhu?

Nech sa ti páči, nahliadni do súkromia tých, ktorí už disponujú vlastnou odpoveďou na otázku “prečo dôverovať programu Metabolic Balance®”. Na konci stránky nájdeš aj moju vlastnú skúsenosť a osobný príbeh nášho syna Martina.

Nikola, 34 rokov
Cieľ: odstrániť kožné problémy súvisiace s lepkom, znížiť hmotnosť
Výsledok: opätovný komfort života, úbytok hmotnosti -12,0 kg

Ena Spišáková je veľmi milá, ochotná, pozitívna a úplne oddaná svojej práci.

Naša spolupráca trvala 3 mesiace a ja som sa ako celiatik v tak krátkej dobe práve vďaka metabolickému spôsobu stravovania zbavila mojich zdravotných problémov. Bolesti a kŕče v žalúdku už nepociťujem, pankreas ma nebolí a čo je úžasné, nesvrbí ma koža, ktorú som si bola schopná rozškrabať tak, že mi vznikali modriny. Chcem sa vám poďakovať za to, že ste mi ukázali nový stravovací životný štýl. Pod vaším vedením som si odskúšala na vlastnej koži, že jesť sa dá vyvážene, bez hladovania, prejedania sa a hlavne, že je možné existovať bez každodenných sladkostí a koláčikov. Som momentálne šťastná, zdravá a štíhla vďaka vašej pomoci, radám a hlavne pozitívnej energii, ktorou ste ma stále hnali dopredu. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za všetko. Vaša klientka Nika.

Katarína, 38 rokov
Cieľ: znížiť hmotnosť, zbaviť sa diskomfortu
Výsledok: -20,0 kg, našla som konečne životný štýl

Kde začať? Asi tam, že -20 kg. Áno dala som to! Za 4,5 mesiaca -20 kg. Neuveriteľné? Pre mňa už uveriteľné. Všetko je možné, ak sa veľmi chce. Som o tom presvedčená. Metabolic balance mi vošiel do života, presnejšie povedané, vošiel mi pod kožu. Nevnímam ho ako diétu, ale ako program. Program, ktorý keď dobre nainštaluješ do hlavy, do života, tak funguje a fungovať bude. Pre mňa je to cesta, ktorá nemá s dosiahnutým cieľom konečnú. Na začiatku sa otvoria dvere do nových dimenzií. Je to o obavách, pochybnostiach, o vnútornom boji, o odriekaní, o vystúpení z komfortnej zóny.

Nebudem klamať, nebolo to ľahké, ale mala som neskutočné šťastie, že v momente keď sa metabolické dvere otvorili, stála si tam Ty. Moja Guru. Enka. Usmievavá, prívetivá programátorka pripravená preinštalovať program v mojom živote. Mohlo byť 7:40 ráno, mohol byť čas obeda alebo nedeľa 21:30, vždy si bola pri mne. Aj napriek 2000 km vzdialenosti medzi nami som mala pocit, že ma držíš za ruku a pomáhaš mi prechádzať z týždňa na týždeň, z fázy do fázy. Enka, som Ti nesmierne vďačná za tvoju psychickú podporu, za tvoje rady, za pomocnú ruku, za tvoj prístup. Každému kto tápe a a nevie kde a ako začať v stravovaní, nadváhe, či chorobách, prajem stretnúť Teba, „metabolicky ústretovú“ Enku.

Zuzana, 35 rokov
Cieľ: znížiť hmotnosť, odstrániť vyčerpanosť
Výsledok: -15,0 kg, príliv energie, systém v stravovaní

Začnem tým, že som neskutočne vďačná, že som mohla spoznať Metabolic Balance a Vás, ako Enu, moju Enu ❤️. Nesmiem zabudnúť ani na osôbku, ktorá ma k Vám priviedla a celé to vo mne spustila. Ďakujem Júlia, si čarovná. Od prvého momentu to bolo pre mňa niečo zaujímavé, lákavé a súčasne evokovalo to vo mne výzvu (ale aj obavy, či to dám, či to dokážem). Najviac ma pribrzdila finančná stránka, ale ukázali ste mi, že aj to sa dá riešiť.

Očakávala som blízku budúcnosť s nadšením, že zmena je život a ja pre seba niečo urobím. Stále mi vŕtalo v hlave: aké to bude, aké potraviny dostanem, snáď nie huby, paradajky? Áno, vyšli mi aj huby 😂. Tak čo teraz? Hovorím si: “Zuzanko, budeš jesť aj huby, keď si ich telo žiada.” Plná elánu som nakupovala, hravo varila, jedla a neodradili ma ani služobné cesty a krabičkovanie. Dala som to!, napriek tomu, že pred Metabolic-om som si nevedela predstaviť, že to dokážem. Prišla aj kríza a bol aj plač. Práve nad hubami a indiánskou ryžou, ale huby sme zamenili za iný druh a ryžu sme dočasne vylúčili. Zaskočilo a súčasne ma prekvapilo, ako rýchlo boli výsledky citeľné, aj viditeľné. Konečne po dlhých rokoch snaženia som si znížila váhu a zlepšila zdravie, cítim sa dobre, spokojne, sebavedomo. A nie prostredníctvom diéty, ale ďakujem môjmu novému životnému štýlu, Metabolic-u.

Dnes stojím na pomyselnom KONCI a súčasne na ZAČIATKU, pričom viem, že je na mne, kam sa tá CESTA bude uberať. Nesmiem zabudnúť na môjho manžela, na deti a pár blízkych priateľov, za ich podporu, oporu, povzbudzovanie. Snáď mi prepáčia tí, ktorí to nevedeli, ale potrebovala som touto cestou ísť sama bez zbytočných otázok a ďakujem aj tým, ktorí niečo tušili a potichu rešpektovali, že sa so mnou niečo deje. Nebolo to nič zlé, nepríjemné. Len som spoznávala novú súčasť môjho života, Metabolic Balance.

manželia Ľudmila 42 rokov, právnik a Marek, 43 rokov, ekonóm

Cieľ: schudnúť, vylepšiť zdravotný stav, naučiť sa zdravšej forme stravovania
Výsledok: znížená nadváha, upravený krvný tlak, zlepšené trávenie, viac energie

O Metabolic Balance sme sa dozvedeli prostredníctvom známej, ktorá veľmi efektívne prešla celým procesom. Nástup do programu v páre je obrovská výhoda. Najviac nás prekvapili rýchle zmeny v hmotnosti a v centimetroch. Tak ako sme sa obávali úpravy stravovacích návykov, tak sme boli nadšení novými chuťami, pestrosťou a sýtosťou stravy. Zmizli chute na sladké, nahradil ich prísun energie a chuť sa viac hýbať. Mnohí sa nás pýtajú, ako dlho trvá táto diéta, my však už po 3 mesiacoch môžeme povedať, že sme našli nový životný štýl, ktorý nás vie bez problémov doprevádzať aj na zahraničných cestách, oslavách, či v pracovnom zhone. Vďaka našej poradkyni, ktorá nás viedla vždy dobrou radou, pochvalou, ale aj veľmi nákazlivou energiou, sme nikdy nemali pochybnosti, či robíme všetko správne. Jej slová adresované nám hneď v začiatku programu, že “Vaše telíčko plače, také je smädné” 🙂 máme v hlave stále, lebo nie každý sa Vám dokáže prevŕtať cez Vaše dlhoročné zvyky a pretransformovať ich do úžasných výsledkov. V priebehu prvých 3 mesiacov moja hmotnosť klesla o -17 kíl a manželova o -10 kg . Metabolic Balance sa stal súčasťou nášho života, sme vďační za túto príležitosť a za Enku.

manželia Marianna, 61 rokov a František, 68 rokov

Cieľ: schudnúť, zlepšiť fyzickú kondíciu
Výsledok: znížená hmotnosť, citeľné zlepšenie fyzickej a psychickej kondície

O programe Metabolic Balance sme sa dozvedeli od našej kamarátky, ktorá po jeho absolvovaní vyzerá skvelo a cíti sa výborne. Odporučila nám ho tiež vyskúšať a tak sme si povedali, že sa na to dáme.Čo sme od neho očakávali? Samozrejme úbytok hmotnosti, ale aj naučiť sa lepšie a správnejšie stravovať. To sme ešte netušili, že zároveň stretneme aj takú perfektnú poradkyňu ako je Enka. Jej prístup ku klientom je úžasný, vie v tú pravú chvíľu, keď to najviac potrebuje, povzbudiť a posunúť človeka ďalej. Veľmi jej ďakujeme. Zistili sme, že sa dá stravovať omnoho zdravšie, žiť inak ako sme boli zvyknutí doteraz. Sme rozhodnutí v tom naďalej pokračovať, lebo v každodennom živote cítime efekt tejto metódy stravovania. To by sme sami od seba určite nedokázali. Preto Ena ďakujeme Ti ešte raz.

Mária, 55 rokov

Cieľ: upraviť krvné hodnoty a tráviace problémy, znížiť hmotnosť
Výsledok: zdravotné a fyzické zlepšenie

Absolvovala som Metabolic Balance a vďaka nemu zmizla moja nadváha, -7 kg je fuč tak, ako aj -17 cm v páse. Konečne mám nebezpečný viscerálny tuk a aj telesný tuk v norme. Pribudli mi svaly. Upravili sa moje krvné hodnoty a zlepšilo sa mi trávenie vrátane refluxu. A dnes sa chválim mojim metabolickým vekom, lebo to číslo hovorí za všetko, … 39. Stačilo mi na to 2,5 mesiaca pod vedením Eny Spišákovej, Ďakujem jej za to, že sa cítim skvelo.

Viliam, 54 rokov

Cieľ: úprava celkového zdravotného stavu, cielené zameranie sa na diabetes, zníženie hmotnosti
Výsledok: zníženie dávok inzulínu ako aj liekov, zníženie hmotnosti o -18,0 kg, úbytok tuku, nárast svalovej hmoty, nadšenie z nových pravidiel stravovania, jednoznačná spokojnosť

Na to, že existuje Metabolic Balance, ma upozornila rodinná známa, ktorá program akurát ukončila. Výsledky mala ohromujúce, prekvapila ma úbytkom svojej váhy (-17 kg), ale taktiež vnútornou spokojnosťou a radosťou, ktorá z nej žiarila. Keď ma podrobnejšie informovala o programe a ukázala svoj plán výživy, bol som na pochybách, či je toto to pravé orechové.

Rozhodnutie trvalo skoro dva mesiace a po pravde najprv som si pozisťoval všetky dostupné informácie na internete, v knihách, v recenziách, atď. Do programu som sa nakoniec odhodlal vstúpiť a to kvôli nadváhe, ale aj svojmu zdravotnému stavu (som diabetik na inzulíne).

Po prvom stretnutí s p. Enou som nadobudol dojem, že to zvládnem bez problémov. Avšak na druhom stretnutí, keď mi už odovzdávala a súčasne objasňovala môj individuálny stravovací plán výživy šitý mne na mieru, som si pomyslel, že sa mi zrútil svet. Mal som naozaj obavy, či to dám. Štartoval som hneď po Novom roku a plán som poctivo na 100% dodržiaval. Po prvých 14 dňoch som si uvedomil, že mi také stravovanie vlastne vyhovuje. Žiadne návaly hladu, dostavil sa pocit stálej sýtosti, chuť na sladké zmizla, prijímal som dostatok tekutín. Prvé pozitívne výsledky nastúpili okamžite, nastal úbytok váhy, prišlo postupné znižovanie dávok inzulínu. Po piatich mesiacoch stravovania podľa Metabolic Balance sa moja hmotnosť znížila o -18 kg a cukor sa mi upravil z 11 na 5 mmol. Bazálny inzulín som znížil z dávky 40 jednotiek na 10.

Váhu si udržiavam a keď občas zhreším, tak to kompenzujem pohybovou aktivitou. Vnímam celkové zlepšenie zdravia, cukor mám stabilizovaný, lieky a inzulín užívam na minime. Tuk odchádza a pribúda svalstvo. Pravidlá stravovania mám osvojené a úplne mi to vyhovuje.

Pani Ena vie, čo robí, jej pokyny a rady treba dodržiavať poctivo a úspech je na 100% zaručený u každého, kto Metabolicu dá šancu a pochopí jeho podstatu. Sám som sa o tom presvedčil. Ďakujem.

Ivetka, 55 rokov, referentka v zdravotníctve
Cieľ: zlepšiť zdravie a znížiť hmotnosť
Výsledok: som zdravšia, štíhlejšia, ľahšia a ovládam pravidlá, ktoré mi dokázali, čo mám robiť, keď chcem byť so sebou spokojná

V úvode si dovolím Enke Spišákovej poďakovať, že ma promptne prijala do svojho portfólia klientov. Záujem o program naštartovalo časté podpichovanie môjho muža, ktorý dlhodobo beháva maratóny a ja roky rokúce obdivujem jeho naozaj pekné svalnaté nohy. Vždy sa vyjadroval, že nemá rád tučné ženy a preto ani tú svoju “s prísahou” nechce mať obéznu. On je ten, ktorý ma stále upozorňoval, aby som so sebou niečo robila. Hovorieval mi, že ho v starobe čaká so mnou ťažké obdobie. Nemal na mysli len moju nadváhu, ale aj to, že som sa narodila s vrodenou obojstrannou vývojovou chybou bedrových kĺbov – jadierka na nich nie sú plne kryté acetabulom. A tak som vo veku 47 rokov absolvovala operáciu ľavého bedrového kĺbu.

Aj naša mladšia dcéra veľmi rada športuje so svojím manželom. Je veľmi atraktívna, ale aj aktívna, je takpovediac vernou kópiou svojho otca nielen v behu, ale aj v stravovaní.

A ja? Pred časom sa z ničoho nič ozval môj zdravotný stav – bolenie kĺbov, ťažké dýchanie, časté opakované prechladnutia sprevádzané kašľom zachádzajúce až do astmatických záchvatov. Celé to zaklincovalo neskutočné potenie, keďže som v období menopauzy. K tomu všetkému upozornenia zo strany lekárov, že mám schudnúť. Keďže pracujem v zdravotníctve ako referentka, vidím, čo robí obezita s tučnými ľuďmi.

A tak som skontaktovala Enku, na ktorú som získala skvelé preferencie od ľudí, ktorí u nej už absolvovali úpravu stravy. Rozhodla som sa. Celej tej situácii som dala cielene stopku a tak u mňa prestalo prejedanie a nastala kontrola jedla v objeme aj v obsahu. Veľmi mi pri tom pomáhal manžel, ktorý mi pripravoval jedlo s láskou a ochotou, keďže sa v kuchtení vyžíva. Už po dvoch mesiacoch som videla premenu mojich pneumatík (ja ich volám chrániče) na svalovú hmotu. Naučila som sa rešpektovať stravovacie návyky a začala som lepšie vnímať svoje telo. Vizuálnu zmenu si všimli aj kolegyne, zvlášť jedna, ktorá mi v súčasnej dobe pečie ražný chlebík. S ďalšou kolegynkou som začala plávať a popri tom cvičím a bicyklujem. Potešilo ma aj konštatovanie mojej kaderníčky, že som opeknela.

Ani neviem vyjadriť to moje nadšenie a radosť z toho, že som sa konečne po 20-tich rokoch pohla na váhe so svojou hmotnosťou. Dnes už presne viem, čo – koľko – ako mám konzumovať, aby som sa cítila výborne, mala radosť zo svojej hmotnosti a života v kruhu svojej rodinky. Hnacím motorom je naša zlatá dvojročná vnučka, pre ktorú chcem byť aktívnym spoluhráčom a nie nemobilnou tučnou babkou.

Marika, 63 rokov, stredoškolská profesorka

Cieľ: cítiť sa zdravšie a ľahšie

Výsledok: cítim sa skvele a schudla som 10 kg

Celý život som bojovala so svojou váhou. Som maličká, teda vidno na mne každé kilo. Nikdy som si nemyslela, že v dôchodku sa budem cítiť tak dobre. Dnes sa cítim naozaj ľahko, zdravo a môj šatník je úžasný. Mám plnú skriňu vecí a všetko je mi dobre. O Enke som sa dozvedela náhodou od svojej priateľky. Enka – to je Metabolic Balance. Poznala som mnoho ľudí, ktorí sa chovali profesionálne, ale Enka predstavuje pre mňa ten najvyšší level profesionality. Niekedy mám pocit, že jej viac záleží na mojom zdraví, ako mne samej. Strava liekom? Pravda. Ja si kľudne „papám“ a kilá idú dole. Neľutujem ani 1 cent vynaložený na Metabolic Balance. Stojí to za to. Funguje to a stal sa zo mňa iný človek. A nová strava? Enka nás bombarduje novinkami zo života správnej výživy, posiela fotky, recepty a nové suroviny, ktoré sú dostupné na tunajšom trhu. Veľmi ma baví čítať tieto informácie, lebo svoje rady zdôvodňuje takými argumentami, že počúvam a riadim sa nimi. Enka, ďakujem, že si.

Príbeh pokračuje: Prešlo 3,5 mesiaca od Marikinej poslednej kontrolnej konzultácie u mňa v kancelárii. Všetky výsledky má ešte lepšie než v čase, keď sme sa oficiálne lúčili 20. mája 2019 a ona vstupovala do 4. fázy, tzv. celoživotnej. Počas svojej samostatnej cesty dodržiavala naďalej 8 pravidiel Metabolic Balance®, podvedome aplikovala zásady, ktoré som jej vštepovala do krvi a popri tom absolvovala so svojim manželom 14 dňovú letnú dovolenku v Turecku, ďalšiu v Tatrách, ako aj pobyt na ich milovanej chate. Všetko s radosťou, ľahkosťou a rozumom.  Presne tak, ako je to jej povahe blízke. Úžasná to žena.

Záver: Keď miluješ Metabolic Balance®, tak neriešiš v svojej hlave výhovorky a nehľadáš ospravedlnenia, prečo máš hoci len nakrátko vybočiť zo životného štýlu, ktorý prospieva tvojmu telu, tvojmu organizmu, tvojmu zdraviu. Úprimne prajem každému, kto okúsil na vlastnej koži tento spôsob stravovania a tento spôsob života, aby spoznaný nadštandard natrvalo zvíťazil nad niekdajšími stravovacími zlozvykmi. Aj ty sa zamiluj do svojho tela, je predsa tvojou súčasťou 24 hodín denne. S láskou Ena.

Igor, 48 rokov
Cieľ: znížiť hmotnosť, odľahčiť bedrové kĺby, odstrániť tráviace problémy
Výsledok: zníženie hmotnosti a telesných parametrov v rozsahu hmotnosť -15 kg, pás -15 cm, boky -15 cm, stehná -6 cm, viscerálny tuk -4, úprava krvných hodnôt (tuky, kyselina močová, pečeňové hodnoty), trávenie v poriadku

Absolvoval som naštartovanie metabolizmu prostredníctvom Metabolic Balance. Každému doporučujem, za dva mesiace som schudol 15 kg, a čo je ešte pozitívnejšie, čo kilo z váhy dole, to cm dole z pásu. Z veľkosti XL som išiel do M. Váhu si stále držím a to už mám za sebou aj Vianoce. Ale bez Eny by som ťažko dosiahol tento výsledok, je super motivátor a radca. Mám za sebou viacero pokusov o schudnutie, ale tento jediný je efektívny.

Katarína, 55 rokov

Cieľ: odstrániť diskomfort a získať opätovnú spokojnosť so svojim telom
Výsledok: úbytok cm, znížená hmotnosť, radosť z jedla, pokoj v tele, poriadok v hlave

Celý život som bola štíhla a mohla som jesť, čo som chcela a koľko som chcela, bez akýchkoľvek dôsledkov. O to ťažšie som niesla fakt, že od určitého veku sa telo zrazu začalo správať inak a ja som pomaly, nenápadne, ale úplne nezadržateľne začala priberať, hoci som vôbec nezmenila svoje stravovacie návyky smerom k horšiemu. Po vyskúšaní niekoľkých populárnych diét som zistila, že tadeto cesta nevedie. Hľadala som nejaký systém, ktorý by mi umožnil normálne žiť a vyhnúť sa obvyklému kolotoču diéta – schudnutie, koniec diéty a návrat k normálnemu životu – pribratie.

Takýto systém som našla vďaka Metabolic Balance (MB). Upozornila ma naň moja kamarátka, ktorú som pár mesiacov nevidela a keď sme sa stretli, bola štíhla ako prútik a vyzerala fantasticky – vďaka MB. Tak som sa na jej odporúčanie dostala k Ene Spišákovej, fantastickej “učiteľke” lepšieho stravovacieho štýlu, ktorá túto metódu nielen poskytuje, ale ňou aj žije a za svojich klientov by hádam aj dýchala. Nahlásila som sa na prvú, bezplatnú konzultáciu (čo je pre mňa tiež plusový bod – príznak férovosti), na ktorej pani Ena nikoho nepresviedča, ale objasní princípy MB a nechá záujemcu slobodne sa rozhodnúť, či do toho ide alebo nie. Čo sa mňa týka, od prvého okamihu ma nadchla a po jej vysvetlení som sa natvrdo rozhodla vyskúšať to.

Svoje rozhodnutie som neoľutovala ani na okamih, lebo to zafungovalo takmer ihneď a výsledný efekt pretrváva, aj keď sa teraz stravujem úplne normálne, dokonca chodím aj do bežných jedální a reštaurácií, kde si  viem bez problémov vybrať jedlo pri dodržaní základných princípov MB.

Po celý čas programu mi Ena bola nápomocná, doslova “priateľ na telefóne” a preto som mala pocit, že to ide ľahko. Okrem prvých 2-3 týždňov, kedy sa telo prelaďovalo na nový systém stravovania, som nemala žiadne mimoriadne problémy ani nezvládateľné pocity hladu. Musím povedať, že princípy MB sú jednoduché, ľahko zapamätateľné a dajú sa dodržiavať. Čo som ja osobne ocenila najviac je to, že po celý čas som jedla normálne potraviny, kúpené v bežných obchodoch, a nie proteínové prášky alebo špeciálne, ťažko dostupné veci zo špeciálnych obchodov. Akurát som prestala jesť to, čo moje telo nevedelo dobre spracovať (a preto priberalo) a začala som jesť potraviny, ktoré mi prospievajú. Proces chudnutia bol postupný, zo začiatku rýchlejší, neskôr pozvoľný, ale za 6 mesiacov som sa dostala na svoju fyziologickú váhu. Teraz vážim toľko ako v mladosti a cítim sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Okrem radosti z toho, že si môžem znova dovoliť nosiť veci, ktoré som už vyradila zo svojho šatníka, vidím aj zdravotné benefity. Moje telo funguje efektívnejšie, mám omnoho viac energie, nemávam pocity “vlčieho” hladu ani neodbytnú chuť na sladké. Opäť som v stave, že neriešim jedlo, lebo jednoduché základné princípy MB dodržiavam úplne automaticky a oni fungujú.

Túto metódu môžem vrelo odporučiť každému, pretože MB na 100% funguje, jeho princípy sa dajú začleniť do života a ľahko dodržiavať bez pocitu obmedzovania a bez extra výdavkov na stravovanie.

Katarína, 48 rokov

Cieľ: odstrániť únavu a kožné problémy, znížiť hmotnosť
Výsledok: všetko dosiahnuté

Osloviť Enu a vypočuť si, čo to vlastne metabolic balance je, som bola rozhodnutá možno aj rok predtým, ako sa naše prvé stretnutie odohralo. Zmenila som prácu a súčasne som bola rozhodnutá zmeniť svoj život tak, aby som bola konečne spokojná. Po „zážitkoch z predchádzajúcej práce“ mi okrem toho čo som sa o sebe a o iných naučila, ostali kožné problémy, z ktorých som sa nevedela dostať. Samozrejme, nová práca si žiada šľapať na plný plyn, ale moje migrény a veľká únava, najmä tá poobedná, mi naznačovali, že niečo nie je v poriadku. Dopĺňanie železa nič neriešilo. Tak sme sa stretli. Ena mi priebeh a podmienky vysvetlila a ja som s rešpektom realizovala program. Chcela som to. Tým, že v jedálničku je zahrnuté naozaj všetko, čo potrebuje práve moje telo, dokázala som bez problémov obchádzať výklady s čokoládou. Okrem toho som bola naozaj celý deň aktívna, bez odlivov energie a prvé tri mesiace úplne bez migrény. Čo bolo naj, moje kožné problémy zmizli, a to úplne. Samozrejme, že som aj schudla (ale nie extrémne) a siahla do zadných radov v skrini, kde odpočívali šaty, ktoré som mala v nádeji odložené na časy „keď raz schudnem“. Teraz prešli približne štyri mesiace od poslednej návštevy u Eny. Bolo leto, záhrada plná ovocia a zeleniny, ktoré v mojom jedálničku nie sú, návštevy a dovolenky. Metabolic balance mal tiež tak trocha dovolenku. A moje telo mi to samozrejme naznačilo. Takže záver: pochopila som, že ak sa chcem cítiť dobre, byť zdravá a plná sily pre všetkých, ktorí to okolo mňa potrebujú, musím pre to „teda vlastne pre seba“ niečo urobiť. Žiť zodpovedne. Pre mňa je metabolic balance nie len vhodný spôsob stravovania, ale skôr forma životného štýlu. Počas dní, keď takto žijem, sa mám viac rada. A cítia to aj moji blízki.

Jaroslava, 62 rokov

Cieľ: znížiť hmotnosť kvôli chrbtici, upraviť zdravotný stav
Výsledok:  hmotnosť -7,1 kg, pás -11 cm, boky -8 cm

Do programu som išla kvôli zdravotnému stavu a zníženiu hmotnosti. Vedela som, že ak chcem zmenu dlhodobú, tak bez zmeny životného štýlu to nepôjde. Pod perfektným vedením Eny, ide veru všetko ľahšie. Pred začiatkom ma dosiahnuté výsledky jej klientov povzbudili a nenechali na pochybách, že aj mne sa to podari. Už po troch mesiacoch som dosiahla úbytok -7,1 kg a teším sa, že som sa naučila, ako žiť zdravšie a správnejšie. Odrazu mi všetko v stravovaní dáva zmysel. Prajem si, aby aj iní zdieľali nadšenie z programu, z pravidiel, z informácií. Držím palce všetkým, ktorí sa dajú na cestu zdravia. Je to úchvatný pocit. A keď ho ešte priklincuje môj pohľad do zrkadla a komplimenty, tak úsmev mám na perách.

Jana, 49 rokov

Cieľ: upraviť zdravotný stav, znížiť hmotnosť
Výsledok: 90% zlepšenie psoriázy, zatiaľ v páse -12 cm

Musím sa s Vami podeliť o moju súčasnú skúsenosť s Metabolic balance. Trápim sa od svojej 30-tky s psoriázou. Rozhodla som sa v lete 2018, že to skúsim. Výsledok je úžasný. Psoriáza sa mi zlepšila o 90%. Každý kto ma pozná, neverí, že som ju niekedy mala. Je to úžasný pocit, nehanbiť sa konečne si obliecť tričko s krátkym rukávom, krátke nohavice. Prístup Eny je úžasný. Poradí, pomôže, usmerní. Keď treba zvýši hlas a akčne motivuje človeka. Vrelo všetkým odporúčam. Nielen kvôli chudnutiu, ale aj kvôli zbaveniu sa zdravotných problémov. JA SOM DÔKAZ, ŽE TO FUNGUJE! A pokračujem ďalej …

Melánia, 59 rokov

Cieľ: odstrániť bolesť kolien
Výsledok: upravený zdravotný stav, citeľný prísun energie, úbytok hmotnosti

Ešte pred rokom bol pre mňa metabolic niečo úplne neznáme. Počula som, že existuje, ale keďže nie som priaznivec diét, zavrhla som ho. Až moje zdravotné problémy a hlavne bolesti kolien, na ktoré som sa zobúdzala pravidelne každú noc o 2. hodine, ma tak trochu donútili prehodnotiť moje dovtedajšie stanovisko. Rozhodla som sa správne. Pani Ena je jeden úžasný, príjemný človek. Vždy poradila a ochotne odpovedala na moje dotazy. Metabolic balance nie je žiadna diéta a má pozitívny dopad na moje zdravie. Získala som viac energie a bonusom bolo aj zhodenie nejakých kíl. Ďakujem, pani Ena.

Dagmar, 58 rokov

Cieľ: znížiť hmotnosť
Výsledok: úbytok hmotnosti, upravený zdravotný stav

1. októbra 2018 som mala malý sviatok, boli presne 4 mesiace od môjho vstupu do programu metabolic balance a ja som o 16,5 kg ľahšia. Keby mi to bol niekto povedal koncom mája 2018, tak by som sa schuti zasmiala, že dobrý vtip. Som šťastná, že mám priateľku, ktorá ma zoznámila s poradkyňou Enou a vďaka jej radám a vedeniu môj dlhoročný boj s kilami nabral správny smer. Spoločne sa nám podarilo to, o čo som sa usilovala posledných 30 rokov sama. Spoznala som 8 pravidiel, s ktorými som sa okamžite zžila, sú pre mňa logické, nič zložité a hlavne to FUNGUJE. Zlepšilo sa mi trávenie, prestali ma bolieť kolená, upravil sa cukor a hodnota CK.

Jaroslava, 57 rokov

Cieľ: znížiť hmotnosť, upraviť zdravie, nájsť systém v stravovaní
Výsledok: fyzická pohoda, zlepšené zdravie, nové pravidlá v dennom živote

Moje zoznámenie s Metabolic balance bolo čisto náhodné napriek tomu, že preferujem myšlienku o neexistujúcich náhodách. Vždy je všetko tak, ako má byť. Hneď v prvej chvíli som vedela, že do tohto programu idem. A jednoznačne neľutujem. Dnes doslova lietam nad zemou, kupujem si nové šaty veľkosti č. 38 a zároveň sa smejem nad tým, aké to bolo pre mňa ľahké a naučilo ma to pravidelne jesť, pit vodu a cvičit. Kto nevyskúša, nevie, čo je to za super pocit. Vrele odporúčam všetkým, ženám aj mužom, ktorí túžia zmeniť nielen svoju postavu.

Katarína, 59 rokov

Cieľ: odstrániť problémové trávenie, znížiť hmotnosť
Výsledok: upravený zdravotný stav, príliv energie, -16,7 kg

Odporúčanie som získala od známej, ktorá má prekvapila svojím výzorom. Pri prvej konzultácií s pani Enou som mala zmiešané pocity a obavy, či to zvládnem. Mala som pochybnosť, či sa moje trávenie upraví. A najviac som sa bála vysloviť číslo, ktoré by som chcela zhodiť zo svojej hmotnosti. Po piatich mesiacoch stravovania podľa metabolic balance som štíhlejšia o 16,7 kg, vysadila som lieky na cholesterol, upravil sa mi krvný tlak a dýchavičnosť. Pani Ena je profesionál. Svojim optimizmom, ľudskosťou a hlavne odbornosťou ma naštartovala tak, že sa mi to podarilo. Problém s trávením je preč, som plná energie, no a šaty, ktoré už boli odložené hore v šatníku si môžem znova obliecť. Ďakujem metabolic balancu a hlavne pani Ene, ktorá mi svojím prístupom k tomu dopomohla. Chce to sebadisciplínu a uložiť si v hlave cieľ, že chcem. A ono to ide. Úspech sa dostaví a stojí zato.

Nika, 26 rokov

Cieľ: schudnúť, odstrániť tráviace problémy
Výsledok: -20 kg, inšpirácia pre ďalší život

Do programu som sa zapojila hlavne preto, aby som schudla, no chcela som zlepšiť aj trávenie a zmeniť stravovacie návyky. Spočiatku som bola skeptická, či to nebudú len vyhodené peniaze. Ale opak bol pravdou a stálo to za to. Ena bola super poradkyňa a za mojim úspechom je hlavne ten jej energický a pozitívny prístup. Na každé stretnutie som sa tešila, lebo som vedela, že ma posunie ďalej v mojom snažení. Vizuálna zmena bola viditeľná už po pár týždňoch a postupom času som cítila, ako sa mi zlepšuje trávenie, miznú večerné návaly hladu a hlavne chuť na sladkosti, ktoré som predtým jedla každý deň. Po piatich mesiacoch dodržiavania pravidiel, a dokonca len minimálneho cvičenia, som schudla 20 kíl. Tento spôsob stravovania mi otvoril oči a plánujem ho dodržiavať aj naďalej, lebo chcem pre seba len to najlepšie.

Monika, 48 rokov

Cieľ: odstrániť tráviace problémy
Výsledok: 100% úspech

Pre program metabolic balance som sa rozhodla, aby som vyriešila svoje problémy so žalúdkom a trávením. Moje očakávanie sa nadmieru splnilo. Už po pár týždňoch som cítila, že moje trápenie s problematickým trávením bude minulosťou. Popri tom sa začali diať aj iné zmeny, čo ma príjemne prekvapilo. Zjemnila sa mi pleť aj pokožka na celom tele, zlepšila sa dokonca kvalita vlasov, pociťovala som dostatok energie na fungovanie v dnešom uponáhľanom svete. Ku koncu programu som bola odmenená aj “bonusom“, za 6 mesiacov som zhodila 16 kg. Toto by som bez pomoci nedala. Som rada a som vďačná, že metabolic vstúpil do môjho života. Vrátil mi pohodu, odstránil viaceré zdravotné problémy, naučil ma správnemu životnému štýlu, tvoreniu v kuchyni a popri tom to nebolo ani tak náročné.

Jana, 49 rokov

Cieľ: znížiť hmotnosť
Výsledok: -12 kg, pribudla energia

Na to, že existuje metabolic balance ma upozornili známy. Poznali môj nekonečný boj s rôznymi diétami. Napriek tomu, že som ich dodržiavala, výsledok nestál za nič. A práve preto som dala šancu metabolic balancu. Hlodali ma obavy, či to zvládnem. Ale hneď po prvom rozhovore s Enou som pochopila, že nejde o diétu, ale o zmenu životného štýlu. A to sa mi pozdávalo. Zaujímavé bolo, že som mala k dispozícii zoznam potravín a skladala som si ich ako lego. Spoznala som nové pravidlá stravovania a tie ma definitívne presvedčili o tom, že ak ich dodržiavam, všetko do seba zapadá. Ena mi oznámila, že len keď budem jesť, budem chudnúť. Wow!!! Výsledkom môjho snaženia je dnes hmotnosť nižšia o 12 kg. Váhu si udržiavam, vidím celkové zlepšenie zdravia a prísun energie. Všetkým, ktorí chcú schudnúť nadbytočné kilá zdravým spôsobom, vrelo odporúčam tento program.

Lýdia, 45 rokov

Cieľ: zbaviť sa migrén
Výsledok: citeľné zlepšenie

Mám sedavé zamestnanie, metabolizmus už nepracuje ako kedysi a mala som pocit, že hoci toho nekonzumujem veľa, priberám. Taktiež som mávala silné migrény, ktoré trvali minimálne tri dni v mesiaci. Boli stavy, keď mi už nezaberali ani lieky. O programe metabolic balance som sa dopočula od známej, ktorá ho vyskúšala a výsledky boli fakt viditeľné. Po osobnej konzultácii s poradkyňou Enou som sa do toho pustila spolu s mojou mamkou, takže sme sa vzájomne podporovali. V úvode som riešila pitie kávy bez mlieka, konzumáciu menších dávok jedla, pitný režim a hlavne zámenu minerálok za vodu z vodovodu. Keďže som od začiatku videla na sebe výsledky môjho snaženia, uistila som sa, že moje rozhodnutie bolo správne. Aj okolie si všimlo moju zmenu a pozitívny ohlas potešil.  Celkovo som schudla 12,8 kg a migrény ustúpili, čo ma mimoriadne teší.

Moja skúsenosť – Ena, 49 rokov

Cieľ: schudnúť a znížiť dávky inzulínu
Výsledok: -16,0 kg, denná aplikácia inzulínu nižšia o 30%

Je pravidlom, že každý poradca metabolic balance si na vlastnej koži vyskúša program. A tak som ho zakúsila aj ja. Zo dňa na deň a z týždňa na týždeň som pozorovala fyzické aj psychické zmeny a súčasne aj reakcie okolia. V priebehu 3,5 mesiaca som schudla 16 kg tuku. Odrazu som bola užšia, štíhlejšia a musela som kompletne vymeniť letný a zimný šatník. Dlhoročné migrény sú dnes zriedkavosťou. Problematické trávenie sa kamsi vytratilo, spánok je naozaj spánkom. Zjemnela mi pleť aj pokožka, energiu mám na rozdávanie. Najpodstatnejším argumentom je však môj diabetes. Aplikujem si denne menšie množstvo inzulínu, čo je pre organizmus perfektné. Mojou morálnou podporou v programe bol náš syn Martin, ktorý sa tiež rozhodol absolvovať tento zázrak. Prečítaj si jeho skúsenosť.

Synova skúsenosť – Martin, 26 rokov

Cieľ: znížiť hmotnosť
Výsledok: -27 kg

Keďže moja mamka Enka pracovala v tom čase ako poradca metabolic balance, mal som informácie z prvej ruky. Absolvoval som viaceré spôsoby chudnutia a žiadny definitívne nefungoval, resp. nefungoval dlhodobo. Doma sme pravidelne počúvali chvály o úspechoch jej klientov, tak som sa rozhodol vyskúšať aj ja tento “vraj životný štýl”. Motivačné pre mňa bolo, že ideme do toho vo dvojici. Povedal som si: určite lepšie spolu, ako sám. Nielen že metabolic balance zabral, ale výsledky boli fantastické, behom 10 mesiacov som schudol 27 kilogramov a to s minimálnym cvičením. Stal sa zo mňa nový človek. Nadobudol som sebavedomie a vymenil celý šatník. Dnes sa teším, že zdravý rozum zvíťazil nad diétami. Palec hore! Presvedčil som sa, že naozaj funguje kombinácia 8 pravidiel a zoznamu potravín podľa krvného rozboru.